niedziela, 4 listopada 2012

Recenzja: Marc Jacobs "Dot"
Dziś przyszedł czas na recenzję zapachu Marca Jacobsa "Dot", który jest długo oczekiwaną nowością zapachową na rok 2012. Twórcami zapachu są: Ann Gotlieb, Annie Buzantian.
Nuty zapachowe:
nuta głowy: czerwone jagody, pitahaya
nuta serca: jaśmin, kwiat pomarańczy, wiciokrzew
nuta bazy: driftwood, wanilia, piżmo, kokos
Zapach ten jak przystało na Marca Jacobsa jest bardzo świeży, przyjemny, delikatny, owocowo-kwiatowy. Idealnie sprawdzi się on na cieplejsze pory roku, gdyż jest wyjątkowo odświeżający. Początkowo wyczuwalny jest głównie zapach czerwonych jagód i pitahayii, dalej można wyczuć jaśmin, natomiast na samym końcu delikatnie wyłania się wanilia, która to najbardziej urzekła mnie w tej kompozycji, jest taka prawdziwa delikatna wanilia, bez żadnej sztuczności. Zapach jest trwały, wyczuwalny na skórze przez cały dzień.

Biedroneczka urzeka też swoim nietuzinkowym, przyciągającym wzrok flakonem, daremny trud szukać takiego u innych marek. Idealnie komponuje się on z zapachem znajdującym się w środku, flakon także epatuje świeżością, beztroskością, jest zabawny, kojarzy się z latem i owadami zapylającymi kwiaty drzew owocowych. Zapewne to właśnie on zdecydował o sukcesie komercyjnym tego zapachu i o tym jak oczekiwane było jego wejście na rynek.
Twarzą zapachu została australijka Codie Young młoda dziewczyna o delikatnej urodzie. Myślę, że zapach ten sprawdzi się głównie właśnie dla takich jak ona młodych, delikatnych, subtelnych kobiet, ale znających już swoją wartość, zawsze uśmiechniętych, spontanicznych, umiejących korzystać z życia. Jednakże starsze lubiące owocowo-kwiatowe zapachy kobiety również powinny być z niego zadowolone.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

You may also like

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...